Program Rituály tance, hudby a ohně 2022 - Cesta Inspirace

Tři základní pilíře našeho workshopu

je nejstarší a nejpřirozenější posvátnou tradicí na celém světě. Naplňuje a uspokojuje lidskou potřebu po spojení – spojení s ostatními lidmi, s přírodou, se spirituálním světem, s léčivými silami…

je nejhlubším vyjádřením našeho srdce a naší duše. Když společně hrajeme na hudební nástroje a zpíváme, je to povznášející zážitek. Vytváříme pozitivní vibrace, pocity hojnosti a radosti. Živá hudba nás bude provázet celým seminářem.

je nejsilnějším prvkem přírodní alchymie. Prostřednictvím energie ohně můžeme změnit svůj stav bytí, transformovat svou energii, očistit se od nepotřebných, odumřelých a zbytečných vlastností či chování.

Šamanská cesta

je v některých ohledech velmi podobná zážitku Tranzovního tance. Vydáváme se na vnitřní cestu, abychom našli odpovědi, léčili se, abychom se posunuli v řešení problémů, setkali se se svým průvodcem. Ale tentokrát budeme jen ležet v bezpečném a útulném prostředí a za zvuku šamanského bubnu se vydáme na cestu do svého nitra. Buben bude naším průvodcem na cestě. Pocestujeme se zavřenýma očima, za použití ohnivého dechu a záměru, budeme hledat odpovědi na naše otázky. Pracujeme ve skupině, ale Rishi také nabízí tyto cesty pro jednotlivce, zejména pokud potřebují vyřešit delikátní témata.

Tranzovní tanec

je jednou z nejstarších a nejsnazších cest jak zažít stav léčivého tranzu. Cesta k němu začíná se zavřenýma očima, s použitím energizujících dechových technik (ohnivý dech). Zavřeme oči, případně si přes ně dáme šátek a svoji pozornot zaměříme na svůj záměr či téma. Začneme dýchat ohnivým dechem a začneme se pohybovat do rytmu hudby...a dostáváme se do tranzu. Tranz je stav bdělosti a uvědomění, jsme vzhůru, a přesto jsme v obrovském vnitřním prostoru, kde zákony fyziky už neplatí. Můžeme se potkat s divokými zvířaty, duchy, anděly, duchovními spojenci, léčiteli a průvodci...

Obřad mluvící hůlky

je překrásný starobylý obřad, který pochází z Ameriky a řada domorodých komunit ho praktikuje dodnes. Používá se k ujasnění rodinných záležitostí, utužení pospolitosti a ke zhojení zranění v rodině. Je to i způsob jak prostě sdílet svou vlastní vnitřní pravdu, ať je jakákoliv. Pracujeme s poctivostí, upřímností a pravdivostí. Máme možnost sdílet své myšlenky a postřehy, báseň, tanec, nebo jen chvíli ticha...prostě cokoliv. Podpůrný kruh nabízí bezpečný prostor a umění naslouchat.

Společné bubnování

je obřad sdílení. Všichni společně bubnujeme v kruhu. Je to způsob jak sdílet hudbu bez soutěžení, jak splynout se zvukem, s rytmem, s bubny i spolu navzájem. Obvykle se bubnuje kolem ohně. Společně vykročíme do jiného prostoru, často je to jen krůček ke stavu tranzu. Zvuk bubnů podporuje relaxaci, vznik jemného a přece energeticky velice silného prostoru, kde myšlenky mizí a my vnímame zvuk celým svým tělem, jsme jemně masírováni vlnami zvuku a rytmem a postupně se rozplyneme v prostoru.

 

Přechod přes žhavé uhlíky

Oheň je výzva... vášeň... strach... Firewalking nám dává možnost prozkoumat, jak se rozhodujeme v hraničních situacích. Není podstatné, jestli přes uhlíky, které mají 500 °C přejdeme, ale že to největší, co si můžete odnést, je poznání motivace k rozhodnutí. Proč jsme se rozhodli, že přejdeme. A, případně, proč ne? Protože pouze za svoje vědomé rozhodnutí můžeme převzít plnou zodpovědnost. Nemáme důvod se vymlouvat, proč něco nejde, proč nemůžeme/musíme něco udělat. A pro někoho paradoxně může být tou nejvyšší výzvou právě samo zkoumání vlastní motivace.

Dále se můžete těšit na:

šamanskou meditaci třesení, léčivou zvukovou koupel, Súfijskou meditaci, výrobu masky, přechod přes žhavé uhlíky, zvukové igloo a hlavně na TANEC a ŽIVOU HUDBU!

Zajistěte si své místo na workshopu právě teď!

Připojte se k nám na FB:

Sledujte nás na: