Joseph „Pepe“ Danza - Cesta Inspirace Joseph "Pepe" Danza

Joseph "Pepe" Danza

Narodil jsem se v Uruguay a v současné době žiji v Izraeli. Občas mě média nazývají „Extrémním Multi-Instrumentalistou“ a „Ztělesněním World Music“.

Hudební kariéru jsem zahájil v raném věku osmi let studiem hry na kytaru. Když mi bylo třináct, už jsem profesionálně hrál popovou a rockovou hudbu. Šel jsem studovat na Národní konzervatoř, ale formální studia mě neuspokojovala, a v kombinaci se situací v Uruguay, která byla v té době uprostřed občanské války, jsem opustil svou zemi a vydal se na více než desetiletou hudební a duchovní pouť, která zahrnovala více než tucet zemí.

V roce 1978, když jsem žil ve Washingtonu DC, jsem poprvé slyšel Shakuhachi a stal jsem se na tomhle hudebním nástroji okamžitě závislým! Brzy jsem začal studovat hru na Shakuhachi u mistra Karla Signela.

Po letech putování po planetě Zemi, studiu, předvádění a procvičování různých tradičních hudebních nástrojů (Sitar a Bansuri v Indii, brazilských bicích, afrických Djembe, kytary v Jižní Americe a Španělsku atd.) a také jazzové, rockové / popové hudby „jsem nakonec přistál v Japonsku, kde jsem se tři roky intenzivně věnoval studiu Shakuhachi se Sensei Tanaka Komei a John Kaizan Neptunem. Také jsem prohloubil své studium a praxi buddhismu, začal v Severní Americe a pokračoval v Indii s prodlouženými pobyty v zenových chrámech.

Po Japonsku jsem strávil půl roku na Bali, studoval Gamelan, a pak jsem přijel do Kanady, která se stala mým domovem na 20 let a kde se mi dostalo nesčetných hudebních ocenění. Měl jsem tu čest být nominován na nespočet ocenění jako performer, nahrávací umělec a skladatel pro divadelní, taneční a dokumentární filmy.

V současné době vyučuji soukromě jógu, meditaci, perkuse a hru na shakuhachi a také učím na Prana Yoga College v Tel Avivu.

Žiji z hlubokého přesvědčení a zkušenosti toho, že hudba je silná transformační síla a že lidstvo a naše drahá planeta Země jsou připraveny na posun na vyšší frekvenci. Věřím, že hudba hraje v tomto posunu hlavní roli, a já jsem tady, abych sloužil tomuto Dílu, jakýmkoliv způsobem, ať už jsem kdekoli.

Více se o Pepem dozvíte na jeho webových stránkách https://www.pepedanza.com/

Image from image widget

Připojte se k nám na FB:

Sledujte nás na: