Místo

Online

cena / osoba

300CZK

max počet

100

Doba trvání

15:00 - 17:00

Srdečně vás zveme na 2 hodinový online workshop Tance 5 rytmů pod názvem „MÉ TĚLO, MŮJ CHRÁM“ s OLIVIÍ OLLOU PALMER /IT/

„Naše tělo je místo, kde musíme začít. To je základní věc. Tělo je pozemskou metaforou vašeho života, výrazem vaší existence. Vaše bible, vaše encyklopedie, příběh vašeho života. Co se vám stalo, je uloženo ve vašem těle. Vaše tělo ví, vaše tělo mluví.“ Gabrielle Roth

Zdá se, že celý západní svět trpí informačním přetížením. Neustále přepínáme mezi kanály v televizi, stránkami na facebooku, instagramu, e-mailu, whatsappu, messengeru, naším vnitřním seznamem úkolů ...

Neustálé přeskakování naší pozornosti od jedné věci k druhé se stalo zvykem, který přenášíme i do našich vztahů. Samozřejmě nemůžeme zastavit svět, odpojit všechny naše modemy a zařízení a vrátit se ke svíčkám a kočárům taženým koňmi. Musíme přijmout rychlost a rytmus naší doby a přesto si uvědomit, že čím více potenciálu musíme rozptýlit, tím naléhavěji musíme být uzemnění. Čím sofistikovanějšími jsme se stali, tím více stimulací a podnětů požadujeme, tím více jsme se oddělili od našeho těla a Země.

Naše těla jsou však kořenem našeho pravého já, domovem našich duší. Naše touha neustále měnit a ovládat svá těla naznačuje hlubokou nedůvěru k naší duši. Zkoušíme nejnovější diety, nejnovější způsoby léčby, zoufale snažíme zadržet příliv změn, opravit naše těla zvenčí. Ale popíráním přirozených procesů v našem těle popíráme jeho zemitý, smyslný zdroj moudrosti. Spontánní, instinktivní moudrosti, která osvětluje přítomný okamžik. Uvědomování si této moudrosti, která prochází naším fyzickým já, nás udržuje na zemi a spojuje nás se vším, co se děje kolem nás, v souladu s vibracemi vesmíru.

V praxi 5Rytmů považujeme fyzické tělo za chrám naší duše. Nejsme složeni jen z hmoty, jsme něco víc než jen atomy.

Díky pohybu a tanci se můžeme od těla hodně naučit: Můžeme se naučit naslouchat a porozumět tomu, jak moc nás toho mohou naučit naše boky, ramena, chodidla, kolena, pánev ... Můžeme prozkoumat, kolik bolesti nám může způsobit dlouhodobé odmítání pohybovat se určitým způsobem.

Tanec 5Rytmů je o odhalování dlouho potlačovaných instinktů. Učí nás, abychom viděli třetím okem a poslouchali třetím uchem. V těžkých chvílích potřebujeme nějaký návod, něco, k čemu bychom se mohli vrátit, abychom našli cestu k naší vnitřní pravdě, jinak si budeme připadat bezmocní a odevzdáme se svému egu, namísto svého instinktu.

Tanec 5Rytmů je pro každého osvobozující, nenaučíme se kroky a choreografii. Bez ohledu na věk, tvar těla, etnické kořeny, náboženství nebo schopnost se pohybovat, 5Rytmů nás vede hlouběji do fyzického, emocionálního a intelektuálního vědomí.

TERMÍN A ČAS a MÍSTO KONÁNÍ

Workshop se uskuteční 21. února 2021

Neděle | 15.00 – 17.00

Online, platforma ZOOM

Celý workshop bude tlumočen do českého jazyka.

VSTUPNÉ A REGISTRACE

Cena vstupenky: 300 Kč

V případě, že se rozhodnete zúčastnit se víkendového worskopu Tancem ke svobodě, který se bude konat 16. 7. – 18. 7. 2021, bude vám cena za tento online worskhop odečtena z ceny vstupenky za workshop Tancem ke svobodě. Více o workshopu ZDE.

Připojte se k nám na FB:

Sledujte nás na: