Gravitace snů - Maok & Petr Horký - Cesta Inspirace

Místo

KZ DOMOVINA, Praha 7

Cena

-

max počet

150

Doba trvání

19:30 - 21:30

Zveme vás na mimořádně inspirativní a zajímavé setkání slovenského hudebníka MAOKA a režiséra, cestovatele a moderátora PETRA HORKÉHO.  

GRAVITACE SNŮ

Zažijeme 2 výjimečné osobnosti a 2 hodiny okouzlující hudby s poutavým vyprávěním o velkých snech a dalekých cestách.

Poprvé se spolu setkají fenomenální slovenský hudebník Maok a vynikající český režisér, polárník a znamenitý vypravěč Petr Horký.

Prostřednictvím hudby a slova prozkoumáme nesmírně atraktivní téma snů a jejich naplnění. Maokova podmanivá hudba, stejně jako tvůrčí jiskra a zapálení Petra Horkého, se dotknou každého z vás.

Pojďme relaxovat, bavit se a vyživit svou duši. Nechme na sebe působit krásnou, snivou hudbu Maoka a hloubku prožitků charismatického Petra Horkého.

...a možná načerpáme i náměty k tomu, jak si splnit své sny

Ukázka z minulého večera, kde společně vystoupili Maok a paní prof. Anna Hogenová.

 

MAOK

je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejvýraznějším způsobem sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby (např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska). Maokovo vystoupení vyjadřuje celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co se skrývá uvnitř každého z nás. Možná právě proto dokáže jeho hudba tak působivě podtrhnout mluvené slovo a dát prostor na to, aby myšlenky mohly dosednout na své místo a pak se rozplynout.

Více o Maokovi a jeho CD najdete na www.maok.sk

PETR HORKÝ

je vynikající režisér – dokumentarista, producent, publicista, cestovatel, polárník a skvělý moderátor. Je také manžel a táta dvou dcer. Pro nás je to především nesmírně zajímavý člověk, který má obrovskou tvůrčí jiskru. Procestoval asi stovku zemí, mimo jiné se zúčastnil expedice na severní pól a přechodu Grónska. Jeho rozhovory s Thorem Heyerdahlem nebo film o Miroslavu Zikmundovi patří k nesmírně cenným svědectvím o těchto cestovatelských legendách. Petr má bezpočet zážitků a historek a jako extrovert umí znamenitě vyprávět, proto se o ně vždy rád podělí. Sám o sobě říká: "Skoro všechno, pro co se v životě naplno rozhodnu, se mi dříve nebo později splní." Jak se to stane, že se malému klukovi splní sen o velkém cestování i o setkáních s mnoha slavnými lidmi? Není to ale sláva, kterou Petr vyhledává. Zajímá ho moudrost, autenticita a životní zkušenosti, které stojí zato předávat dál.

Více se o Petrovi dozvíte na www.petrhorky.cz

Petrovy skvělé rozhovory s inspirativními lidmi najdete na jeho YouTube

TERMÍN, ČAS a MÍSTO KONÁNÍ

Setkání se uskuteční 3. listopadu 2021

Středa | 19.30 – 21.30

KZ Domovina, Na Maninách 1525/32a, Praha 7 - Holešovice

Registrace a vstup do sálu je od 19:00. Prosíme, přijďte včas.

Připojte se k nám na FB:

Sledujte nás na: